WAGGGS
Всесвітня конференція 2011 - День 1 - ХТО ЗА ГАРЯЧИЙ ШОКОЛАД В БУФЕТІ ЩОДНЯ?

ХТО ЗА ГАРЯЧИЙ ШОКОЛАД В БУФЕТІ ЩОДНЯ?

Перший робочий день Всесвітньої Конференції розпочався алярмом пожежної безпеки в корпусі, де мешкала половина нашої делегації ))) , й закінчився тим же… :( При чому до таких попереджень усі ставляться дуже відповідально, і, якщо необхідно, без затримок дисципліновано у спідньому виходять із приміщення.

Взагалі-то, це був святковий день, що приніс піднесення й гордість за приналежність до потужної організації. Так, на Всесвітній Конференції присутніми є понад 500 делегатів!!! зі 104 країн, а на святковому вечірньому відкритті було майже 1000 осіб – це разом із гостями та виступаючими. Дійство, підготовлене саме місцевими дівчатами-гайдами, - це й танці зі стрічками, і скелелазіння, і співи. Також ми почули вітальне слово від мера Единбургу та професійний виступ місцевих волинщиків.

При цьому велика кількість учасників не тільки створює чималий радісний настрій, а й певні організаційні незручності, в тому числі й технічного характеру, наприклад під час голосування. Для налагодження чого, навіть, ввели пробні жартівливі питання щодо голосування: «Хто за гарячий шоколад в буфеті кожного дня?», «Хто не проти, щоб кожного дня йшов дощ?» та «Обов’язково треба брати кошти за кожен вхід до зали з учасниць Конференції» : ))

Під час відкриття заходу Голова Всесвітнього Комітету ВАДГДС (WAGGGS World Board), Маргарет Трелоар, зазначила, що символічно цього ювілейного для Гайдингу року, світова спільнота святкує 100-річчя Міжнародного жіночого дня 8 Березня та Всесвітній рік волонтерства!

Є серед дійств на ВК й ті питання, до яких ми, як представники АГУ допускаємося лише в якості спостерігачів :( Це – вибори до членів Всесвітнього Комітету ВАДГДДС (доречи, на волонтерські позиції), виключення та прийняття до членів Асоціації, голосування за стратегічне планування розвитку й фінансові питання. Й викликано це нашим статусом асоціативного членства у Всесвітній Асоціації Дівчат-Гайдів та Дівчат-Скаутів. Тобто ніби й вирішуємо деякі питання, але для того, щоб це робити повноправно, АГУ має потужно попрацювати наступні 2 роки, й, тоді – на наступній 35-й конференції… (ТТТ) Маємо надію, що так і буде. Дівчат-гайдів в Україні має стати в 3-5 разів більше; маємо завершити роботу з тренінгової системи; підготувати низку звітів та документів щодо організації роботи на локальному та національному рівні; достойно пройти моніторинги від різних комітетів. Й, головне, не зупинятися в нашому поступовому розвиткові!

Ми дозволили собі візуалізувати цю мрію на фото з національним прапором на сцені, на якій тільки-но за 15 хвилин до цього вітали нових «повних» членів ВАДГДС.

11 липня 2011 року