WAGGGS
Норвегія

Виникнення нашої організації тісно пов’язане з тим, що в 1992 році WAGGGS розпочала розвиток гайдингу в країнах СНД та призначила офіційних партнерів для кожної країни. Норвегія була визначена шеф-країною для України і разом з представниками Європейського регіону WAGGGS вони вклали чимало зусиль у процес народження гайдівського руху в нашій країні. Представники двох норвезьких організацій - Норвезька асоціація гайдів та скаутів (Norwegian Guide and Scout Association) та YWCA-YMCA гайди і скаути Норвегії (YWCA-YMCA Guides and Scouts of Norway) здійснювали візити до України, вели переговори з Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту, шукали активних жінок, проводили навчання лідерів. Норвезькі організації надали чималу фінансову допомогу на утримання офісу та персоналу організації, проведення зустрічей, засідань, тренінгів, таборів, на публікацію матеріалів тощо. Але найважливіше – гайди Норвегії ділились своїм досвідом, надавали методичну підтримку з розробки гайдівських програм, тренінгів, становлення роботи Національної ради АГУ, проведення гайдівських таборів. Саме завдяки постійній спільній роботі, АГУ змогла досягти необхідного рівня розвитку, щоб в 1999 році стати асоціативним членом WAGGGS.

Протягом декількох останніх років співпраця не зупинялась. За підтримки YWCA-YMCA гайди і скаути Норвегії представниці АГУ змогли взяти участь у великих міжнародних таборах в Норвегії в 2002 та 2006 роках, а в 2005 році був організований ознайом чий візит до Норвегії членів Національної ради АГУ. Також відбувалось декілька спільних засідань в Україні, присвячених обговоренню співпраці.

В 2000-2001 роках було розроблено спільну україно-норвезьку освітню програму та нашивку з метою надати можливість членам гайдівських організацій двох країн більше дізнатись про історію, культуру, традиції, особливості гайдівського руху в цих двох країнах.

З 2008 року є сподівання на відновлення постійної співпраці. У січні 2008 року відбувся спільний семінар, в якому брали участь представники АГУ, YMCA-Україна, YWCA-YMCA Guides and Scouts of Norway та The Norwegian Guide and Scout Association, де учасники обмінялись досвідом роботи. Крім того, відбулась зустріч міжнародних комісарів Solvor Nygеrd та Анни Притиск, до яких приєдналась Ксенія Сазонова як представник організації Norwegian Guide and Scout Association.

Отже, ми сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!