WAGGGS
UK - Greater London West

АГУ має давніх і надійних друзів у Великобританії – гайдів з графства Великого Західного Лондону (county of Greater London West). Наша співпраця сповнена радості і щастя, розвитку та зростання, дружніх стосунків та підтримки.

Початок співпраці відбувся в 1998 році, коли група гайдів з Одеси поїхала до міжнародного табору у Великобританії. Табір проходив на базі Хейсвуд (Heyswood - http://www.girlguiding-glw.org.uk/heyswood.html), і в результаті знайомства українських та англійських лідерів будл домовлено про „візит у відповідь” до України. Наступного року лідери з лондонського графства відвідали Київ та Одесу, щоб ближче познайомитися з нашою країною та обговорити деталі візиту групи дівчат наступного року.

В липні 2000 року велика група гайдів з GLW приїхала до Одеси. Ліз, Кріс, Шарлотта, Меріон та Дороті, разом з дівчатами різного віку прилетіли до Києва та поїхали до Одеси поїздом. Вони провели тиждень в Одесі, відвідуючи цікаві історичні місця, зустрічаюсь з різними цікавими людьми. Також було організовано декілька гайдівських творчих вечорів, запрошено гайдів з інших міст України. Деякі з дівчат ще й досі залишаються друзями з того часу та продовжують листування між Україною та Великобританією.

В 2001 році члени АГУ були запрошені до Великобританії. Це була визначна подія, оскільки група була дуже велика і до її складу входили члени Національної ради АГУ та найактивніші гайдівські лідери з усієї України. Для більшості учасників це було диво – вперше опинитись закордоном, в країні, де починався гайдівський рух, і яка взагалі є дуже цікавою для подорожі. Візит тривав три тижні і включав перебування у таборі, проживання в сім’ях, екскурсії по Лондону, поїздку на острів Броунсі (Brownsea Island) – місце проведення першого скаутського табору.

В 2002 році АГУ здобула підтримку від GLW для проведення локальних тренінгів та всеукраїнської конференції, завдяки якій було прийнято багато важливих стратегічних рішень для організації. Ліз Сміт була почесним гостем конференції.

В 2003 році Ліз приїхала до України разом з представниками Європейського комітету ВАДГДС, щоб провести тренінг для Національної ради АГУ. Крім тренінгу, Ліз відвідала гайдівський табір та провела зустріч з українськими дівчатами, відповідаючи на їх численні запитання про життя гайдів у Великобританії.

В 2007 році відбувся знову візит групи гайдів GLW до України – цього разу ми спільно організували табір у Чернівецькій області. Програма табору включала багато активітетів з української культури, а також тренінгові заняття, похід, цікаві ігри від наших англійських друзів.

Плани подальшої співпраці обговорюються :)