WAGGGS
Проект "In solidarity with Ukraine"
[09.01.2015]

Проект "In solidarity with Ukraine"

Наразі Україна переживає, можливо, один із найскладніших періодів своєї історії. Це час для прийняття важливих рішень та впровадження корінних змін. Ми, Асоціація гайдів України, підтримуємо принципи соціальної, політичної та економічної свободи нашої держави, і як представники міжнародного руху молодих лідерів стоїмо за права громадян нашої країни на мирне життя та можливість змінити свою країну на краще.

Проект "In solidarity with Ukraine" - "Солідарні з Україною" - був покликаний з єдиною, але надзвичайно важливою, метою: звернутися до гайдів та скаутів усього світу за підримкою у цей складний для нас час. Зараз як ніколи раніше усе населення України має об'єднатися задля досягнення спільної мети.

На початку листопада Міжнародна служба АГУ звернулася до гайдів та скаутів усього світу з проханням виразити свою підтримку Україні. Кожен обрав свій незвичайний спосіб. Хтось зробив групове фото на фоні місцевої пам'ятки культури та виразив свої побажання у письмову вигляді, а дехто провів у патрулі заняття присвячене подіям, що відбуваються в Україні.

Найактивнішими виявились норвежські скаути, що не дивно, адже саме Норвегія ще у далекому 1992 році була призначена ВАГГГС опікуватися гайдівським рухом в нашій країні. Наші норвежські друзі не тільки прислали найбільше фотокарток, а й висвітлили ситуацію в Україні на церемонії приявяченій Світлу Миру ("Peace Light from Bethlehem"). Але були і такі, хто захотів підтримати АГУ не суто морально, а й справою. Наприклад, один норвежський патруль запропонував допомогти осередкам, що знаходяться безпосередньо у зоні боєвих дій чи у зоні ризику. Звичайно, ця допомога мала б досить символічний характер, але дівчата б відчули необхідну підтримку, зрозуміли, що про них думають навіть у таких північних далях, як Норвегія. Через деякий час дівчата отримали канцтовари та усе необхідне для проведення патрульних занять.Скаути Данії також виразили свою занепокоєність останніми подіями та побажали нашій країні миру та процвітання.

Я вважаю, що проект "Солідарні з Україною" впорався зі своєю основною метою. Наше головне послання облетіло весь світ: The fate of Ukraine matters. Доля України важлива. Надзвичайно приємно було отримати стільки відгуків від гайдівських організацій по всьому світу та ще раз упевнитися, що гайд сестра кожному гайду! Слава Україні!

Івашкевич Аліса

Заступник Міжнародного Комісара