WAGGGS
Святкування 99 річниці створення Пласту
[17.04.2011]

Святкування 99 річниці створення Пласту

12 квітня 1912 року – це дата заснування першої в Україні скаутської організації «Пласт». 12 квітня 2011 року Пласт святкував свій 99-ий день народження, і українські гайди були запрошені на пластовий Сіроманський вогник, що проходив у київському Будинку вчителя.

Зародження скаутського руху в Україні – це дуже важлива подія також і для гайдів, тому в гості до пластунів зібралась почесна делегація з трьох найактивніших гайдівских осередків. Олена Ромашко, Президент АГУ, та Анастасія Лісова, заступник міжнародного комісара і представник АГУ у громадських організаціях та урядових установах, представляли Чернігів. Катерина Чіркова, голова Одеського осередку, була представником, як ви напевне здогадуєтесь, Одеси. Не могли проігнорувати це запрошення і київські гайди: Анна Притиск, виконавчий директор АГУ, Юлія Притиск, міжнародний комісар, та Марія Макодзеба, заступник комісара з таборів.

Нашу веселу компанію гостинно зустріли і розмістили на «найкозирніших» місцях: прямо за спинами у ведучих Вогника: почесного пластуна Сашка Положинського, справжнього скаута Богдана Бенюка, друга усіх скаутів та гайдів Марійки Бурмаки та одного з двох братів Капранових, які також дуже підтримують скаутський рух в Україні. Святкове дійство розпочалося з пластунського гімну та запалення вогника, що горів протягом усього вечора.

 Дівчата-гайди побачили документальні фільми про «батька» скаутського руху Роберта Баден-Пауелла та про зародження скаутингу в Україні, стали свідками складання присяги юними пластунами, взяли участь у скаутських іграх та ритуалах, залишили свій слід у вигляді добрих слів на двохметровій лілеї — символі Пласту, а також почули багато пластових пісень. Було навіть трохи заздрісно, що у нас, українських гайдів, стільки гайдівських пісень немає. Напевне, тому українські дівчатка-гайди більше люблять грати, ніж співати, в той час як пластуни явно надають перевагу співу.

 На жаль, наприкінці вечора всі дуже втомились, і часу для привітального слова від АГУ вже не залишилось, тому вживу привітати Пласт з початком сотого року життя ми не мали нагоди. Але якби нам надали слово, то ми б сказали приблизно таке: Ми дуже раді бути сьогодні з вами. Так само, як багато хто з попередніх промовників, ми відчуваємо себе тут серед своїх, у своїй сім’ї. Дехто вважає, что Пласт та АГУ – конкуруючі організації, але ми бачимо себе не конкурентами Пласту, а спільниками, сестрами. У нас схожі засади та ідеали, ми дотримуємось однакових життєвих правил і йдемо до однієї мети. Українські гайди щиро вітають братів та сестер пластунів з річницею, і бажають 99-річному, але вічно молодому Пласту нових успіхів та досягнень, нових стежок та вершин, нових прихильників та нових радісних пісень.   

А від себе особисто я хочу подякувати Пласту за те, що дав мені нагоду пообніматись з Богданом Бенюком, сфотографуватись з Марійкою Бурмакою, та потриматись за стегна Сашка Положинського ;-)

Юлія Притиск