WAGGGS
Опір на Опорі
[11.08.2013]

Опір на Опорі

Моя замітка буде дещо незвичною, бо я почну зі скарг на поведінку дівчат у таборі та у дорозі, а саме на невиконання закону «Гайд свідома». Як на мене, свідома, значить й відповідальна, й розсудлива, й розважлива. Маю надію, що кожна, кого це стосується, хто став гайдою, враховуватиме це. Отакої, скаже хтось, Ромашка, а жаліється… Проте це правда, і стосується вона не тільки чернігівської групи, яку я супроводжувала. Зрозуміло, що, коли підростаєш, то хочеться самостійності, поваги до «саме МОЇХ рішень та бажань», але є ще й відповідальність за групу, колегіальні пріоритети й необхідність додержуватися правил безпеки, особливо у гірській місцевості, на воді, режимі харчування та сну поза межами дому. Виникло враження, ніби саме річка Опір, у якій ми купалися, налаштовувала дівчат на опір додержанню правил та вказівок лідерів. Й, коли мене запитують мої друзі, як я відпочила, то відповідаю чесно: «Аби не виправна частина табору, то – найкраще за усіх!». Тим більше, пригадала, що не пропустила жодного з гайдівських українських джамборі (аж 5!), і мені є із чим порівнювати. Зрозуміло, що кожен був цікавий по-своєму.

А от в цьому Веселковому джамборі добре відчувалася атмосфера, яку створював дружній оргкомітет разом із волонтерами. І це іще одна перемога – «гайдівська радість», бо серед лідерів є ті, що прийшли у гайдинг вже дорослими, проте чимало тих, які виховалися з дитинства =) Тобто були звичайними дівчатами-гайдами або молодими лідерами, які відвідували табори, а зараз самі їх влаштовують, навіть національного рівня! Матимемо надію, що Асоціація гайдів України колись спромогнеться й на організацію джамборі кількістю понад тисячу гайдів та скаутів із різних куточків світу.

Але це мрії, а зараз повернемося до вражень. Цікавою, як на мене, та важливою, тією, що «працюватиме» й надалі, є тренінгова частина для рейнджерів. Не менш цікавою були й блоки програми, які провели осередки. По-перше, це досвід роботи в команді, а по-друге, різнобарв’я талантів та здібностей осередків АГУ. Спочатку я думала розповісти вам про основні заходи Веселкового, щоб занурити у мої враження, проте зрозуміла, що це не 7 кольорів веселки – це майже сторінка друкованого тексту, якщо одним реченням про кожен захід… Тому перелічу найяскравіші на мій погляд: профілактично-спортивна програма «Чесна гра», квести, в тому числі й нічний під дощем, творчі майстерні й майстерні з краси, інтелектуальний турнір «Що? Де? Коли?», фото сесії, масові танці, похід (це був «похід», а не подорож) до пластунів (справні хлопці, і хочу більше дізнатися про дівчат пластунок), «мульки», гумористичні ранкові підйоми та зарядки, що привезені з міжнародного табору молодіжного активу «Перехрестя» (м. Чернігів). Саме для мене традиційна гра «Таємний друг» пройшла цього разу весело та інтригуючи, дякувати Каті із Києва, та групі «таємних друзів» із числа оргкомітету! Темпу табору не витримало моє взуття - мінус дві пари… А от із погодою повезло однозначно!

Недостатньо було Львова, і поспішати у ньому не можна. Встигли побувати на ратуші, проїхатися авто-екскурсією, посидіти у кав’ярні, й без шопінгу у дівчат не обійшлося) Маю надію повернутися туди найближчим часом, і потрапити до «італійського дворика» та звичайного львівського, може вдасться відвідати й непопсові місця старовинного міста.

Тішуся з переписки, репостів фото у соцмережах й заміток після поїздки. Дівчата задоволені, лідери – теж, значить зроблено усе правильно й вчасно! Кожна, яка хотіла, стала на сходинку вправнішою, досвідченішою й відкрила для себе (або для іншої) Сколівські Бескиди разом із новою сторінкою Гайдингу.

ромашкОлена ( Daisy )

м. Чернігів, патруль «Шалені рейнджери»