WAGGGS
Справжня Різдвяна казка від Пласту
[20.01.2013]

Справжня Різдвяна казка від Пласту

Катя Чернікова

Майже 400 років назад, в Україні під час Різдва починалася справжня казка – діти, перевдягнуті у кольорові костюми, які зображували тварин, янголів та царів, ходили по хатам і співали святкові пісні, господарі приносили у свої домівки дідухи, а господині готували святкову кутю. На жаль майже усі ці звичаї не збереглися до нашого часу, але є люди, які цінують українські традиції. Саме таки люди прийшли до нас, київського патруля Rainbow Guides .

12 січня до нас завітали діти з скаутської організації України Пласт. Вони показали нам вертеп, театральне дійство, і поспівали нам колядки. У дівчаток і хлопчика були прекрасні костюми, які вони зробили самі. Нашому патрулю було дуже приємно побачити справжнє казкове дійство.

Після вистави ми запропонували акторам випити з нами чаю та поговорити про наші організації. Ми дізналися багато цікавого про їх організацію, наприклад те, що на своїх зустрічах вони розмовляють тільки українською мовою, перед їжею вони завжди моляться, а на заняттях вони також вчаться майструвати та пізнають нове. Є багато дітей, яким дуже подобається цей рух!

Отже, ми побачили вертеп, послухали колядки, дізналися багато нового, а головне – знайшли нових друзів!