WAGGGS
Європейська конференція гайдів та скаутів в Берліні. День третій.
[19.08.2013]

Європейська конференція гайдів та скаутів в Берліні. День третій.

18 серпня, день третій

Сьогодні наш день почався з ... орігамі! Ми зробили гарні різнокольорові квіточки-лілії, які весь день прикрашали наші столи. Взагалі хочу сказати, що наш „дівчачий” зал для засідань значно гарніший і затишніший, ніж той де проходили спільні засідання зі скаутами.

Спочатку ми слухали виступи запрошених спікерів, що переймаються проблемами дівчат та жінок. Питання, що вони піднімали, хвилюють багатьох дівчат та жінок: місце жінок у владних та бізнес-структурах; постійна експлуатація зображень оголених жінок в рекламі та оголошеннях для привернення уваги до товарів та періодичних видань; про сприйняття свого тіла та сучасні „еталони” краси; жорстокість по відношенню до дівчат та жінок у всьому світі ... Чи знате ви, що щороку 60 мільйонів дівчат у світі зазнають сексуальних домагань по дорозі до школи? Я повторю ще раз повільніше:

Щороку

Шістдесят мільйонів дівчат

Зазнають сексуальних домагань

По дорозі до школи.

Вас може не хвилювати ця статистика, але лише доти, доки серед цих шестидесяти мільйонів не опиниться ваша дочка/сестра/подруга. ВАДГДС два роки тому запустила глобальну кампанію „Припинимо насильство”, і долучитись до неї може будь-хто з вас, додавши свій голос до мільйонів інших голосів, щоб цей світ став безпечнішим та комфортнішим місцем для дівчат та жінок.

Також сьогодні багато часу було витрачено на запитанні/відповіді. Найцікавішим питанням, шо викликало найбільше суперечок та обговорень було: чи можна і чи повинні хлопці/чоловіки бути членами гайдівських організацій та, як результат, членами ВАДГДС? Є кілька організацій-членів ВАДГДС, що приймають до своїх лав хлопців, і вони переконані, що не лише можна, а й потрібно залучати хлопців/чоловіків до нашої роботи. Бо якщо ми хочемо змінити світ, то міняти потрібно не тільки жінок, але й чоловіків, а як же ми зможемо впливати на чоловіків, якщо ми не будемо працювати з ними? ВАДГДС має своє бачення, свою місію, свою мету, і якщо є хлопці та чоловіки, що підтримують це бачення – то чому не прийняти їх до наших лав? Цікаве питання, я й досі його обдумую.

Нарешті, сьогодні сталась, напевно, найважливіша подія конференції: був обраний новий Європейський комітет ВАДГДС, що працюватиме наступні три роки над розвитком та посиленням позицій гайдинга та гайдівських асоціацій у Європі. І ось імена чудових людей, волонтерів, що витрачають свій час та здібності для роботи на європейському рівні: Ніна Флек, Корінна Хаурі, Аманда Медлер, Шарон О’Нілл Лібрері, Ері Пападопулу, Паскаль Вандерсміссен, ВІТАЄМО!!! У одному з наступних випусків розповім вам трохи більше про кожного з новообраних членів Комітету.

Ну і нарешті, закінчився сьогоднішній день Європейським базаром, де всі мали змогу продати сувеніри, привезені з рідних країн, та заробити трохи грошей для своїх організацій. Ну що вам сказати, цей момент розчарував нас найбільше: ми продали хіба половину з тих чудових речей, що привезли на продаж. Найкращі (і власне найдорожчі) сувеніри поїдуть назад додому. А найбільшим успіхом користувалась проста гра, що я позичила у свого сина: на невеличкій палиці маленька чаша, і кулька прив’язана на нитці, потрібно закинути кульку у чашу, тримаючи цей пристрій за палицю. Я певна що ви знаєте цю гру! Ми продавали право пограти у неї, а успішні гравці навіть отримували призи. А наші чудові ручної роботи рушники і серветки, наші милі гайдівські дрібнички та інші приємні речі лишились нерозпроданими, навіть після тотального зниження цін.

Але ми не довго сумували (один із гайдівських законів – не сумувати та посміхатись за будь-яких труднощів), вже зараз ми посміхаємось і ... готуємось до нових цікавих подій, що чекають на нас завтра. Залишайтесь на зв’язку!