WAGGGS
Гайдівська Академія
[25.11.2012]

Гайдівська Академія

Юлія Притиск

Академія – це спеціальний тренінговий захід, призначений для підвищення кваліфікації гайдівських та скаутських керівних кадрів, що проводиться спільно Всесвітньою асоціацією дівчат-гайдів та дівчат-скаутів ( WAGGGS ) та Всесвітньою організацією скаутського руху ( WOSM ). Цього року Академія проходила вже уп’яте, але вперше у ній брала участь представниця від АГУ – я. Я вперше побувала у Швейцарії, оскільки Академія проходила у всесвітньому скаутському центрі KISK (Кандерштег), дуже близько від гайдівського центру Наше Шале. У Швейцарії мене вразило все: природа, цивілізація, люди і... ціни :)  Добре, що у мене не було часу ходити по магазинах, адже Академія займала весь час зранку до вечора.

Наш день починався з медитації, яку проводив буддійський монах з сусіднього монастиря (я нічого не плутаю, в Альпах теж є буддійські монастирі!), потім у нас були сесії до обіду, а після обіду - спеціальні заходи від KISK , знову навчальні сесії, потім відкритий форум, де скаутські організації різних країн ділились своїм досвідом, і щовечора після вечері – вечірня програма, після якої відкривався бар (це ж дорослий захід!), де можна було продовжити приємне спілкування. Три з половиною дні промайнули дуже швидко, але вмістили так багато, що коли я їхала додому здавалося: пройшов місяць, не менше!

На жаль, знайомих облич майже не було, але я познайомилась з багатьма новими цікавими людьми, дізналась багато нового та корисного, записала купу нових ідей, які спробую застосувати у діяльності АГУ. А ще я відчула гордість за те, що й сама змогла поділитись деякими ідеями з досвіду АГУ, які, сподіваюсь, стануть у нагоді нашим братам і сестрам по скаутингу в різних країнах.