WAGGGS
Форум ВАГГГС "Friends, Fun, Freedom, Future", що відбувся в Омані
[06.12.2015]

Форум ВАГГГС "Friends, Fun, Freedom, Future", що відбувся в Омані

Ось і завершився Перший глобальний форум розвитку Всесвітньої організації дівчат гайдів та дівчат скаутів, який проходив у Маскаті -  столиці Султанату Оман, за підтримки Міністерства освіти Оману . Скаутська організація Оману вирішила запросити на День Народження країни друзів з усього світу. Оман у листопаді відзначав 45 років правління Султану Кабуса.

Було 96 учасниць та 10 тренерів + команда організаторів з Оману. 44 країни з 5 континентів і 5 частин світу – англійська ніби одна, але у всіх різна. Так само і гайдинг зі скаутингом. Представники країн ділилися своїми проблемами та досвідом у їх розвитку.

Більш детально з усіма сесіями Ви можете познайомитися переглянувши відео – ‪#‎OmanForum15 - https://www.youtube.com/watch?v=plD1emNbp2w&feature=youtu.be

Оман вражає своїм розвитком, зеленню та цінами. Країна, в якій варто побувати людям, які прагнуть змінити свою країну.

Скаутинг та гайдинг розвинутий, як піонеринг в СССР і підтримується державою. Народні традиція і релігія ідуть в ногу з сучасністю і до них відносяться з величезною повагою.

Я вдячна Міністерству освіти Оману,‪#‎WAGGGS,‪#‎АГУ – за надзвичайний досвід побувати на даному заході.

 

День заїзду та реєстрації. Скаути та гайди Оману зустрічали всіх учасниць до візового контролю і разом з ними його проходили. Формували групи і на скаутському транспорті відвозили до готелю. Поселення, обід, відпочинок.  А о 17 годині почалася перша сесія знайомства учасниць.

І на завершення автобусна екскурсія нічним Маскатом, який сяє вогнищами у кольорі прапору. Місяць країна святкує 45 років правління Султану, який вивів країну на міжнародний рівень, зберігши при цьому національні традиції.

28 листопада.  Було відкриття форуму - це дуже помпезна подія у великому залі на березі моря. Відкривав захід скаутський оркестр. Виступали голова скаутської організації Оману та Ніколя - голова #WAGGGS. Потім нам показали фільм про скаутський рух в Омані. Друга частина дня була присвячена стратегії нашої великої організації та досвіду країн учасниць.

29 листопада відбулися сесії присвячені програмам і методам гайдингу. А також учасниці ділилися своїми історіями розвитку і думками на тему "Що потрібно змінити і для чого це робити". У другій частині дня ми обговорювали програми 14+ та 18+ , "програму Змінюємо світ" і гайдинг у 21ст.  І на завершення - міжнародний вечір. було кльово, як завжди)) Весело, емоційно, позитивно.... 44 країни в 1 залі, національні костюми, сувеніри і танці))) світ був ніби на долоні) І я навіть сфотографувалася з королевою #OmanForum15

30 листопада.  В першій половині дня були сесії присвяченні можливостям, які відкриваються для молодих дівчат у гайдівських організаціях і чому вони ними не користуються. Потім поділилися досвідом впровадження гайдівських пригод та ігор. А ось друга частина дня - була присвячена саморозвитку учасниць - пригоді по місту Маскат -опера - краєзнавчий музей - і звісно східний базар....

1 грудня. В першій частині дня ми відвідали школу дляя дітей з певними вадами зоровими, слуховими та розумовими. Школою завідують скаути. Робота з дітьми зроблена колосальна, у всіх учасниць форуму після концерту вихованців школи очі були на мокрому місті.  А у другій частині дня ми говорили про партнерство і міжнародний досвід, а також ділилися ідеями розвитку. 

 

2 грудня - останній день форуму. Своїм досвідом ділилася Великобританія.  А потім зворотній зв'язок і рефлексія. Закриття форуму іскрою дружби і потім вручення сертифікатів під музику скаутського оркестру із рук Міністра освіти Оману - спонсору заходу.

3 грудня. Їхати до аеропорту почали ще 2 грудня. Ті хто має квитки на вечір відвідали мечеть - найбільшу в Омані.

Марія Макодзеба