WAGGGS
Фестиваль Free Being Me в Сангамі, Індія.
[24.08.2015]

Фестиваль Free Being Me в Сангамі, Індія.

17 серпня - Перший день фестивалю. Ранок почався з водних процедур у басейні. Відкриття фестивалю та дня відбувалося у змонтованому шатрі, з парадом, виносом прапорів країн учасниць, знайомство з організаторами, ознайомлення з правилами та піснею Сангаму і заключенням був сніданок на природі. Після 10 хвилинного відпочинку ми згуртовано поїхали знайомитися з учнями місцевих шкіл, в яких будемо проводити проект. Школи приватні, всі учні у формі – причому повністю однаковій, викладається все на англійській. Все інше схоже до наших шкіл. Після повернення у нас була екскурсія по Сангаму.

І звісно сесії по основній програмі. Приємно вразило, що проводячи активітет в таборі, ми задіяли ті самі вправи для обговорення, що і автори посібників, які на фестивалі виступають тренерами. Друга сесія – гра по станція м у патрулях, на кожній з яких ми обговорювали проблеми, які виникають із зовнішнім виглядом і розуміння себе. Було дуже весело та позитивно. І звісно, це дуже розкрило всіх учасників і ми краще один одного пі з нали.

День завершився відкриттям фестивалю в індійсько – гайдівському стилі. Спробую все описати.

Всі волонтери Сангаму одягнули Сарі, для команди організаторів пошили спеціальні індійські костюми. У всіх учасників забрали фотокамери, найняли спеціально фотографів. Двома лініями ми зайшли до святкового шалашу. Церемонія була дуже зворушлива. Приємні слова, чарівна лампа, розбиття кокосу , яким потім всіх пригощали разом з цукром. Паралельно навколо лампи запалювався вогонь і всі учасниці передавали факел одна одній. Дуже тепла атмосфера. І на останок загальне фото.

Ось так і підійшов до завершення перший день фестивалю.

18 серпня – день розпоча в ся з йоги та декількома запливами у басейні. Заняття з йоги вела Джен, директор Сангаму

Відкриття дня, сніданок і декілька хвилин роботи у патрульках. А потім подорож до міста – це ціла процедура. Спочатку інструктаж на тему «Рікша. Сарі. Громадський транспорт», потім всіх ділять на групи по 10-12 чоловік, у кожної групи свій колір краватки, або чогось на нього схожого. Перевіряємо наявність води, дощовика…Виходячи з цент р у відмічаємося у охоронця. Переходимо дорогу за допомогою моста, що вже незвично для Індії і чекаємо автобус…Чекали 1 годину і поїхали на рікші (всі автобуси були чи повністю забиті чи не ті що підходять )

Доїхали до центру міста, базар скрізь))) Пам’ятка архітектури 18 ст. біля якої ми почали нашу подорож- шопінг центр на сьогодні, був зачиненим. Ну що шопінг. Кому сарі, кому браслети….Найцікавіше, майже весь час ми чекали індусок, які постійно намагалися щось купити і губилися . Потім зайшли в улюблений магазин Сангаму, де продають сарі. Там звісно був аншлаг. Потім під’їхали на рікші і трошки пройшли до ресторану, де нарешті пообідали.

По приїзду, майже одразу розпочал о ся спілкування на тему індійської культури з запрошеними гостями.

І весь вечір ми готуємося до зустрічі з дітьми)))

Цікаво, я вже скучила за дощами. В Пуні з ними ще не зустрічалася)

19 серпня – Перша половина дня пройшла у школі)))) 15 дорослих проводили для 30 дітей дві сесії Free being me. Важкуват о працювати, коли багато лідерів. Взагалі все було FUN, але звісно були певні недоробки і непорозуміння. Погралися у веселі ігри для підняття самооцінки, поговорили про стереотипи принцес і супергероїв, посміялися і звісно трошки помалювали.

Після обіду 2 години відпочинку. Потім підготовка до 3-4 сесії з дітьми.

Що мене завжди забавляє, коли дорослі жінки міняються нашивками. Це реально весело.

І на вечерю знову рис((((

Ще у нас була нічна гра на командо – будування та паті у басейні, яке стало традиційним для нашої компанії (чоловік 30-40). Водний волейбол, баскетбол, нічні пірнання та просто релакс…

20 серпня – Перша половина дня пройшла у школі. Активності були трошки серйозніші. Потім відпочинок у басейні і знову сесія – зворотній зв'язок. Сьогодні до нас завітав найголовніший скаут і головна гайда Індії. А у вечері ми побували на Міжнародному крузі – як завжди, це дуже круто, коли всі одягають свої національні костюми і презентують свою країну. І на завершення дня – басейн))))

Більше фотографій - тут.

Марія Макодзеба з Індії :)