WAGGGS
Семінар JLS 2012 в Мексиці
[08.12.2012]

Семінар JLS 2012 в Мексиці

Нарешті сіла писати свої враження від Міжнародного семінару JLS 2012 на якому мені пощастило побувати на початку листопада. В семінарі приймало участь 36 учасниць з різних регіонів WAGGGS , готувало та проводило 8 тренерів. Тема семінару «Розвиток жіночого лідерства неформальними методами». Сам семінар проходив в одному з всесвітніх гайдівських центрів «OurCabana», м. Куарнавака, Мексика. Цей семінар проходить раз у 3 роки в одному із всесвітніх центрів.

Гайдівський центр«OurCabana» – це оазис серед бурхливого міста. На його території все квітне. Квіти дуже різноманітних кольорів. Перше що мене вразило це творчий будинок, в якому можна знайти будь що для різних поробок. Крім того є можливість активно відпочивати у басейні, тенісному корті чи просто на великих зелених галявинах.

Семінар проходив з 11 по 17 листопада. Тематики кожного дня були різноманітними, але пов’язаними однією метою – підвищити лідерські вміння, навички та знання учасниць. З першого дня нас розділили на патрулі . Кожного дня патруль мав 1 суспільне завдання, це чергування в їдальні, проведення ранкової церемонії, прикрасити приміщення де проводяться сесії, написати статтю на сайт про події дня або підготувати плакат для зворотного зв’язку

День починався зі сніданку з 8 до 8.45, потім церемонія піднімання прапору WAGGGS і веселі активності від чергового патруля.

О 9.30 починалися сесії. 13.30-14.20 обід. Вечерні сесії починалися о 15.00 і тривали до 18.30. Навчання проходило не тільки у приміщенні, тренери намагалися використовувати у роботі всі красоти та можливості центру. Деякі сесії проходили на газонах, одна біля басейну, одна десь біля кактусу…а одна навіть біля піраміди. Розмовляли ми про лідерство у нашому житті, лідерські типи, основні принципи, шляхи подолання конфлікту, видатних жінок, про WAGGGS і майбутнє. Результатом роботи на тренінгу стало написання учасницями власного гайдівського проекту , мета у всіх була різна. Проте більшість ставили ціль – збільшення членів WAGGGS.

15 листопада відрізнявся від всіх інших днів. Це був день соціальних проектів, коли ми співпрацювали з благодійною організацією VAMOS . 6 груп гайдів відвідало 6 центрів цієї організації, де протягом години спілкувалися з соціально незахищеними жінками. Важкість додавала і мова спілкування. Населення м. Куарнаваки в переважній більшості не спілкується англійською мовою, тому учасницям допомагали місцеві гайди. Кожна з груп приготували різноманітні міні майстер класи та позитивні енерджайзери. Моїй групі дісталася найчисленніша аудиторія – 60 чоловік. Ми працювали з ними у 3 групах по круговій системі.

Після вечері було пізнавальне дозвілля. Один вечір ми переглядали фільми про видатних жінок. Іншого вечора до нас завітала художниця, яка у минулому викладач математики. Після соціального проекту нам влаштували відпочинок – басейн паті, але було прохолодно і плавали ми мабуть хвилин 10. Цікавим був міжнародний вечір, коли кожна учасниця презентувала свою країну. Я скоштувала стільки «Вкусняшек», що потім прийшлося рятуватися грузинською «Боржомі». Закриття семінару проходило у форматі мексиканської вечоринки, а потім офіційна церемонії вручення сертифікатів.

Я вибачаюсь що не можу передати всі свої емоції та враження у даній статті, їх дуже багато і в мене виникають проблеми під час їх описання. Але дуже хочу вам порекомендувати, хоча б раз у житті відвідати міжнародний гайдівський захід.

Якщо в вас виникли питання пишіть marime @ ukr . net .

Маруся Макодзеба