Відгук про міжнародний семінар у Польщі
Новий досвід та друзі « От коллег » - саме такою була тема листа, який я отримала від Ромашки 19 лютого. Відкривши листа, я прочитала «Оголошується конкурс на участь у міжнародному тренінговому курсі, якій відбудеться 20-26
Минув лише місяць, а я вже сиділа в автобусі, який прямував до Любліну. Я дуже хвилювалась через те, що я їду сама та не знайома ні з ким з учасників. Але мої хвилювання виявились даремними, адже всі учасники заходу виявилися дуже привітними і відкритими людьми. У тренінгу брала участь активна молодь з різних країн, зокрема України, Польщі та Німеччини.
Почалась програма. Метою тренінгового курсу було навчання з організації та управління міжнародними молодіжними обмінами.
У програмі курсу:
- що таке молодіжний обмін, основні елементи молодіжного обміну;
- як використовувати театральну педагогіку, циркову педагогіку, проводити тімбілдінг та створювати атмосферу співпраці;
- як працювати з міжнародними групами: динаміка групи;
- які є найпоширеніші проблеми, що виникають на молодіжному обміні, шляхи їх вирішення;
- як використовувати проектні методи роботи на міжнародному обміні, розробка проектів;
- яку мову використовувати на міжнародних обмінах: як працювати з перекладачем, використання спільної мови, мовна анімація;
-національні вечори.
Навчальна програма дуже тісно перепліталася з іграми та активітетами. Це давало змогу відпочити та опрацювати отриману інформацію. Також ми мали можливість побувати у місті Люблін. Польські учасники разом із організаторами тренінгу організували для нас невеличкий квест по старовинній частині міста. Дуже важливо для мене було те, що ми не просто виконали наше завдання, а ще й по закінченню гри ми обговорювали всі аспекти такого виду проведення часу на міжнародних обмінах. Отже, ми не просто взяли участь у квесті, а тепер зможемо організувати щось подібне у своєму проекті.
А от найважливішою частиною тренінгу, на мою думку, стало те , що всі учасники мали можливість розробити власні проекти для міжнародного молодіжного обміну, які у майбутньому ми зможемо втілити в життя.
Отриманий досвід я маю на меті використати та передати іншим найближчим часом, у таборі «Гайдівська Дача».
Анастасія Лісова (Чернігів)