WAGGGS
Відгук про міжнародний семінар у Польщі
[30.03.2011]

Відгук про міжнародний семінар у Польщі

          Новий досвід та друзі « От коллег » - саме такою була тема листа, який я отримала від Ромашки 19 лютого. Відкривши листа, я прочитала «Оголошується конкурс на участь у міжнародному тренінговому курсі, якій відбудеться 20-26 березня 2011 у молодіжному центрі Мотитш Лещни біля м. Люблін, Польща». Я подумала «Чому б не спробувати?», тим паче тренінговий курс для координаторів міжнародних молодіжних обмінів ( саме такою була тема тренінгу) є дуже актуальним для моєї роботи в АГУ на посаді заступника Міжнародного комісара. Я заповнила анкету, в якій детально описала причини мого бажання відвідати цей тренінг і як я потім збираюсь використовувати отриманий досвід. І ось пройшло 2 дні, і я отримала відповідь, що я пройшла конкурс і мене запрошують до участі в тренінгу.

          Минув лише місяць, а я вже сиділа в автобусі, який прямував до Любліну. Я дуже хвилювалась через те, що я їду сама та не знайома ні з ким з учасників. Але мої хвилювання виявились даремними, адже всі учасники заходу виявилися дуже привітними і відкритими людьми. У тренінгу брала участь активна молодь з різних країн, зокрема України, Польщі та Німеччини.

          Почалась програма. Метою тренінгового курсу було навчання з організації та управління міжнародними молодіжними обмінами.

          У програмі курсу:

- що таке молодіжний обмін, основні елементи молодіжного обміну;

- як використовувати театральну педагогіку, циркову педагогіку, проводити тімбілдінг та створювати атмосферу співпраці;

- як працювати з міжнародними групами: динаміка групи;

- які є найпоширеніші проблеми, що виникають на молодіжному обміні, шляхи їх вирішення;

- як використовувати проектні методи роботи на міжнародному обміні, розробка проектів;

- яку мову використовувати на міжнародних обмінах: як працювати з перекладачем, використання спільної мови, мовна анімація;

-національні вечори.

          Навчальна програма дуже тісно перепліталася з іграми та активітетами. Це давало змогу відпочити та опрацювати отриману інформацію. Також ми мали можливість побувати у місті Люблін. Польські учасники разом із організаторами тренінгу організували для нас невеличкий квест по старовинній частині міста. Дуже важливо для мене було те, що ми не просто виконали наше завдання, а ще й по закінченню гри ми обговорювали всі аспекти такого виду проведення часу на міжнародних обмінах. Отже, ми не просто взяли участь у квесті, а тепер зможемо організувати щось подібне у своєму проекті.

          А от найважливішою частиною тренінгу, на мою думку, стало те , що всі учасники мали можливість розробити власні проекти для міжнародного молодіжного обміну, які у майбутньому ми зможемо втілити в життя.

          Отриманий досвід я маю на меті використати та передати іншим найближчим часом, у таборі «Гайдівська Дача».

Анастасія Лісова (Чернігів)