WAGGGS
Вшанування пам’яті жертв голодомору
[19.11.2008]

Вшанування пам’яті жертв голодомору

Осередки Асоціації гайдів України приєднались до вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, провели акції "Запали свічку" та інші заходи. Детальніше - звіт від Чернігівської міської організації АГУ "Полісяночка".

ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ –
ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
УКРАЇНА ПАМ'ЯТАЄ!
СВІТ ВИЗНАЄ!

Голодомор 1932-1933 років – одна з найжахливіших сторінок в історії України. Штучно організований голод був спрямований проти українського народу. Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.

Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам'ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію й руйнує соціокультурну самобутність народу.

На знак вшанування пам’яті жертв голодомору Чернігівська міська дитяча громадська організація Асоціації Гайдів України „Полісяночка” провела в цьому році захід «Вогник пам’яті в наших серцях». Який почався з хвилини мовчання, на зборах зачитувались доповіді, демонструвалася презентація. Дівчата розповідали спогади своїх про-бабусь про важкі 1932-1933 рр., обговорювали причини та наслідки Голодомору 1932-1933 років.

Визнання голодомору 1932-1933 років важливе для всього людства – адже лише знання можуть попередити подібні злочини.

Олена Арсентьєва ( м. Чернігів)