WAGGGS
Звіт про візит на ВСЕСВІТНЮ КОНФЕРЕНЦІЮ В ЙОГАННЕСБУРЗІ
[11.08.2008]

Звіт про візит на ВСЕСВІТНЮ КОНФЕРЕНЦІЮ В ЙОГАННЕСБУРЗІ

Перегляд фотографій - /ua/gallery/2008SAR

З 6 по 12 липня 2008 року відбулась 33-тя Всесвітня конференція Всесвітньої асоціації дівчат-гайдів та дівчат скаутів. Цього разу конференція проходила у Південно-Африканській республіці, в місті Йоганнесбург. Порядок денний Всесвітньої конференції традиційно включав питання прийняття Стратегії роботи ВАДГДС на наступне триріччя, вибори Всесвітнього комітету, вирішення інших важливих питань діяльності організації.

Асоціацію гайдів України представляла Міжнародний комісар АГУ Анна Притиск. Ось її враження.

Участь у Всесвітній конференції ВАДГДС – це завжди визначна подія. І на мою думку, є чотири основні складові такої унікальності.

Найголовніше – це можливість зустріти людей зі всього світу, які говорять спільною мовою – мовою гайдингу. Зазвичай у конференції беруть участь близько 500 осіб зі всіх країн-членів ВАДГДС (на сьогодні – 145 країн). Традиційно в залі для засідань Україна посідає місце між Угандою та Арабськими Еміратами (United Arab Emirates), також поруч знаходяться делегації Великобританії (United Kingdom), Туреччини – ми спілкуємось кожного дня. Окремо слід відзначити такі заходи як Міжнародний вечір, де кожна країна пригощає своїми традиційними ласощами, та Всесвітній ярмарок, де можна придбати сувеніри зі всього світу. Часто на ці вечори учасники надягають національне вбрання, танцюють та співають традиційні пісні. А ми найчастіше об’єднуємось з країнами СНД (Росія, Білорусь, Грузія, Вірменія, Україна, інколи приєднуються Латвія, Литва, Естонія).

По-друге – безпосередня участь в обговоренні найважливіших подій у Всесвітній організації, новини „з перших рук”. В цьому році нам презентували два найголовніших європейських табори наступного року. Табір Ровервей відбудеться в Ісландії в липні 2009 для гайдів та скаутів віком від 16 до 22 років. Табір Євролайф цього разу вирішили провести взимку – зимові пригоди разом із зустріччю нового року (для учасників віком 14-18 років)! Євролайф за традицією проходить в декількох європейських містах одночасно, дати – з 28 грудня 2009 по 3 січня 2010. Крім цих таборів було представлено декілька подій, присвячених святкуванню Століття гайдівського руху. На святкування відведено три роки: 2010-2012 (адже гайдівський рух виник у 1910 році, а до 1912 року він розповсюдився у багатьох країнах, і в 1912 році виник рух дівчат-скаутів (США). Отже, найважливіші події святкування: Всесвітній табір та Молодіжний форум у Великобританії в 2010 році. Більш детальну інформацію будуть розповсюджувати пізніше. Крім цих презентацій, велись обговорення змін до Статуту ВАДГДС, вирішувались питання прийняття нових членів ВАДГДС (вітаємо Росію та Угорщину із вступом до повноправного членства, а Литву – із асоціативним членством!) та виключення із членства (нажаль, було прийнято рішення про припинення членства Самоа та Вануату (регіон Азійсько-Тихоокеанський). Відбулись вибори до Всесвітньої Ради ВАДГДС, Головою Ради було обрано Маргарет Трелор з Канади.

По-третє – участь у конференції завжди дає натхнення та сповнює новими ідеями. Багато моїх ідей я запропоную для обговорення на засіданні Національної ради АГУ та на Національній конференції – вони стосуватимуться найближчих пропозицій. А поки що хочу сказати про попередню домовленість з Асоціацією Гайдів Великобританії відновити серії проектів GOLD (перша серія таких проектів проходила в Україні в 1998-2002 рр.). На нашу Національну конференцію я обов’язково підготую детальну інформацію. А для натхнення – дві з декількох цитат, які нам пропонували як „думки дня”: „ Nobody made a greater mistake than he who did nothing because he could only do a little ” (“Найбільшої помилки припускається той, хто не зробив нічого через те, що він міг зробити лише трошки”); “ Nobody can do everything , but everybody can do something ” (“Жодна людина не може зробити все, але кожен може зробити принаймні щось”).

І нарешті, звичайно ж, подорож в іншу країну, зовсім з іншого боку земної кулі! Найперша несподіванка – в Африці теж буває зима, і саме в липні! Взагалі перед від’їздом я намагалась більше дізнатись про Південно-Африканську республіку, про її цікаву насичену історію. Про це можна писати та говорити дуже багато, усім зацікавленим я раджу знайти довідкову інформацію в інтернеті. Під час мого перебування я мала змогу відвідати музей Апартеїду (система диктатури білого населення проти чорних, яка існувала протягом 1948-1994 років) та побачити жахливі наслідки – величезні поселення бідноти, будинки „білих” за колючим дротом під напругою, пусті вежі хмарочосів Йоганнесбурга (офісні центри переїхали в нові місця за містом під охорону, а в центрі міста знаходитись дуже небезпечно через високий рівень злочинності). Під час проживання в сім’ї ми дуже багато розмовляли про сучасне життя, про спроби урядів з 1994 року (коли Президентом країни став Нельсон Мандела) змінити ситуацію на краще. Незважаючи на ці складнощі, в країні є чим пишатись. Дуже цікавими були подорожі до двох природних парків, де живуть леви, носороги, жирафи, гепарди, страуси, зебри. Окремо слід відзначити музей „Колиска людства” – велика територія заповідника, де були знайдені рештки перших людей (часто доводилось бачити написи „Всі люди за походженням – африканці”).

Наступна Всесвітня конференція відбудеться в 2011 році в Единбурзі (Великобританія). І я сподіваюсь, що саме там АГУ буде прийнято до складу повних членів ВАДГДС!

Анна Притиск, Міжнародний комісар АГУ